serafin
Informacje

Kangur w lesie

Dodano: 26.06.2020

W lesie nadleśnictwa Włocławek, jeden z pracowników nadleśnictwa natknął się na kangura. Zwierze uciekło z "zielonej szkoły" w Goreniu.

 

 

Jak przekazał Mieczysław Olewnik do zdarzenia doszło we wtorek wieczorem. - Jeden z naszych leśniczych wracając z wieczornego spaceru w pewnym momencie zobaczył przy drodze nietypowe zwierzę - opisuje Olewnik.

 

Aktualnie zwierze jest poszukiwane zarówno przez pracowników "zielonej szkoły" jak również przez pracowników Nadleśnictwa Włocławek.

 

- Jest to około 2-3 letni samiec, przyzwyczajony do ludzi. W zielonej szkole był jednym ze zwierząt, które mogły oglądać dzieci. Jest stosunkowo łagodny, więc nie powinien stanowić zagrożenia. Niemniej należy pamiętać, że jest to zwierzę w nieznanym sobie środowisku i nie wiadomo, jak się może zachować - tłumaczył Olewnik.

 

Zaapelował również, do osób, które odwiedzają lasy w okolicy Włocławka, aby jeśli zauważą kangura, pilnie się skontaktowały z nadleśnictwem lub z ośrodkiem w Goreniu. - Tak, aby odpowiednie osoby, które są do tego przygotowane mogły go odłowić i z powrotem zabrać do jego domu - dodał.

 

 

 

Źródło: Nadleśnictwo Włocławek, Polsat News

 

 

 

Komentarze (0)
Zaloguj się lub zarejestruj, aby dodać komentarz.

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza.

© 2014 firmylesne.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja: DIFFERENCE