ATG aragorn
Informacje

Gwarancja wadialna w przetargach na usługi leśne

Dodano: 04.10.2021

Zamiast blokować środki finansowe firmy, korzystniej jest kupić sprawdzoną i pewną gwarancję wadialną – można ją w szybkiej procedurze zdobyć za pośrednictwem platformy www.gwarancje24.pl

 

 

Wadium to określona suma pieniędzy jaką przystępujący do przetargu ma obowiązek złożyć razem z ofertą. Firmy leśne mają z nim do czynienia w przetargach na usługi leśne. Bez niego oferta podlega odrzuceniu. Wadium oprócz pieniędzy można wnieść w kilku innych formach. Doskonałym środkiem nieangażującym własnej gotówki są gwarancje wadialne wystawiane przez towarzystwa ubezpieczeniowe.

 

Bez skomplikowanej procedury

Gwarancje24.pl, to innowacyjny portal sprzedający gwarancje wadialne przez internet. Są one udzielane we współpracy z TU UNIQA S.A. – ubezpieczycielem z wieloletnią tradycją – od ręki, przy spełnieniu minimum formalności za pomocą internetu.

 

– Normalna procedura składania wniosku o wadium trwa minimum tydzień. Firma ubezpieczeniowa wymaga wielu dokumentów, a po ich dostarczeniu rozpoczyna się ich żmudna analiza. My, dzięki umowie z UNIQA proponujemy proste rozwiązanie i wymagamy wyłącznie numeru NIP. Stosujemy zasadę, że złożenie przez naszego Klienta wniosku o gwarancję nie powinno trwać dłużej niż pięć minut, w końcu jak to mówią: „czas to pieniądz” – podkreśla Liliana Zielińska, twórca serwisu Gwarancje24.pl.

 

Wnioskowanie, weryfikacja, płatność i zakup gwarancji odbywają się przez internet za pomocą przystępnego formularza. – Nawet jeśli w trakcie tej uroszczonej procedury pojawi się problem albo ktoś ma obawy, czy wypełni poprawnie wniosek, można skorzystać z opcji „zleć ekspertom” – wówczas Klient wysyła nam jedynie SWZ i my przechodzimy za niego całą procedurę – dodaje Liliana Zielińska.

 

Bez wychodzenia z domu

Gwarancje24.pl to jedyne takie narzędzie na rynku, które umożliwia uzyskanie gwarancji wadialnej o dowolnej porze dnia i nocy, bez wychodzenia z domu czy firmy, w formie tradycyjnej lub elektronicznej, honorowaną we wszystkich publicznych przetargach opartych na ustawie prawo zamówień publicznych (PZP). Warto nadmienić, że większość przetargów leśnych zawiera w swoich warunkach wymóg wniesienia wadium.

 

Zakupiona gwarancja w formie elektronicznej wysyłana jest na wskazany adres e-mail.

– To ważne zwłaszcza dla mieszkańców małych miejscowości, którzy dla zdobycia gwarancji wadialnej w standardowej procedurze, muszą czasem daleko jeździć do większych miast, gdzie mają swoje siedziby towarzystwa ubezpieczeniowe – uzasadnia właścicielka Gwarancje24.pl

 

Warto przypomnieć, że gwarancja wadialna ubezpieczeniowa to szczególna forma zabezpieczenia, w ramach której firma ubezpieczeniowa, staje się gwarantem zapłaty wadium, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa zamówień publicznych. Dzięki gwarancji wadialnej nie trzeba wpłacać pieniędzy na konto zamawiającego. Wystarczy, że dołączy się oryginał dokumentu gwarancji wadialnej do kompletu dokumentów składanych w przetargu. Działa dokładnie tak samo, a istotnie ułatwia udział w przetargu, w wielu przetargach jednocześnie i poprawia płynność finansową firmy.

 

Aby starać się o gwarancję wadialną firma musi działać minimum 2 lata na rynku. To warunek konieczny by kupić ją przez internet. Maksymalna wysokość pojedynczej gwarancji wadialnej wynosi 50 000 złotych. Limit całkowity możliwych do udzielenia gwarancji wadialnych na początek współpracy to 100 tys. Niestandardowe gwarancje załatwiane są indywidualnie. Do okresu ważności gwarancji firma Gwarancje24 daje dodatkowe 15 dni gratis, co jest ważne w przypadku przedłużenia się terminu otwarcia ofert lub przesunięcia daty rozstrzygnięcia.

– Jeżeli już wygramy przetarg to zapraszamy do skorzystania z naszej oferty zdobycia gwarancji należytego wykonania kontraktu oraz właściwego usunięcia wad i usterek – zachęca Liliana Zielińska.

 

 

Wadium – co to jest?

Wadium to określona suma pieniędzy składana w poczet zabezpieczenia dotrzymania warunków danej umowy w ramach przetargu lub aukcji. Jego wysokość określana jest indywidualnie i wynosi maksymalnie 3 proc. szacowanej wartości zamówienia. Wnoszone jest w chwili złożenia oferty. Niezłożenie lub złożenie wadium po terminie wiąże się z odrzucenia oferty. Złożenie go w formie nieokreślonej w warunkach przetargu jest nieskuteczne i wiąże się również z odrzuceniem oferty.

 

 

Zalety i korzyści gwarancji wadialnych:

 

· zastępują wadium
· honorowane są we wszystkich przetargach publicznych w Polsce

· wystawiane są zgodnie z polskim prawem

· dostępne są w formie papierowej oraz gwarancji wadialnej w formie elektronicznej z kwalifikowanym podpisem

·  można je kupić przez internet na stronie www.gwarancje24.pl

· do ich zakupu nie potrzeba dodatkowych dokumentów firmy

· dostarczane są do klienta kurierem lub na adres poczty elektronicznej (dotyczy gwarancji w formie elektronicznej)

· zwiększają poufność udziału w przetargu

· zwiększają konkurencyjność i płynność finansową

 

Oryginalny dokument gwarancji wadialnej musi zostać dołączony do kompletu dokumentów składanych w przetargu, by wadium w formie gwarancji zostało skutecznie wniesione.

 

 

 

 

Materiał promocyjny

 

 

Komentarze (0)
Zaloguj się lub zarejestruj, aby dodać komentarz.

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza.

© 2014 firmylesne.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja: DIFFERENCE
accessories for men and women by https://www.replicauhren.to/. https://de.wellreplicas.to/ rolex is one representative of superb watchmaking crafts. it.buywatches.is forum second-hand industry is at the same time extremely popular during the world-wide sector. search top professional design of https://www.redditwatches.com from authentic online store. waterproof ability is definitely the good thing about best swiss https://wherewatches.com.