KOPA KAMIŃSKI
Informacje

Grodzenia przeciwko ASF również na zachodzie kraju. Stawki

Dodano: 17.12.2020

Pisaliśmy o grodzeniach stawianych na granicy województw mazowieckiego i świętokrzyskiego. Płoty mają powstrzymać migrację dzików, które roznoszą chorobę ASF.

 

 

O rozwiązaniu możecie przeczytać pod linkiem: http://firmylesne.pl/lista/lasy-panstwowe/pokaz/ogrodzenia_maja_powstrzymac_asf,4624

 

Jeden z naszych czytelników, Pan Marcin Sufisz, przesłał nam zdjęcia z podobnych prac, ale z zachodniej ściany Polski. Tu ok. 30 km płot powstaje na zlecenie Nadleśnictwa Dębno, na granicy województw lubuskiego i zachodnio-pomorskiego.

 

 

 – Technologia jest podobna jak przy grodzeniu upraw. Są jednak różnice – mówi Pan Marcin Sufisz. – Słupki wbijamy co 4 m, siatka nie ma żerdzi na dole, jest jedynie przysypywana. Pierwsze dwanaście kilometrów zrobiliśmy wkopując słupki ręcznie, w doły wykonane ręcznym świdrem. Teraz pracujemy z wykorzystaniem świdra montowanego na ciągniku – mówi przedsiębiorca. - Słupki i siatka jest tradycyjnie rozwożona z wykorzystaniem hds.

 

 

 

Jakie są stawki za grodzenia przeciw ASF?

Pan Marcin zdradza, że to ok. 850 zł za 100 mb gotowego płotu, ale z zastrzeżeniem, że wszystkie materiały są po stronie nadleśnictwa, które dostarcza słupki, siatkę, skoble, gwoździe.

 

 

Pracujesz przy stawianiu płotów przeciw ASF w innym rejonie kraju?

Napisz do nas i wyślij zdjęcia!

 

Znajdziesz nas na FB (firmylesne.pl) lub e-mail: info@firmylesne.pl

 

 

Fot. Marcin Sufisz

 

 

 

 

 

Komentarze (0)
Zaloguj się lub zarejestruj, aby dodać komentarz.

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza.

© 2014 firmylesne.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja: DIFFERENCE