lkt
Informacje

Gorący temat: Polityka kadrowa LP wg byłego z-cy dyrektora LP

Dodano: 07.12.2020

Jak pisze na łamach "Przeglądu Leśniczego" Janusz Zaleski, były zastępca dyrektora generalnego LP, polityka kadrowa w Lasach nie istnieje - jest tylko wymianą kadr...

 

 

Wymiana ludzi wg Zaleskiego polega tylko i wyłącznie na zastępowaniu ludzi poprzedniej władzy ludźmi wiernymi aktualnie sprawującym władzę.

 

Zaleski stwierdza także, że coraz wyższe stanowiska są obejmowane przez ludzi niekompetentnych. Taka sytuacja powoduje spadek morali w firmie i niszczy jej wizerunek.

 

Problemem jest także uleganie duchownym różnych szczebli w zamian za wsparcie kandydatury na stanowisko.

 

W ostatnich latach takie praktyki nasiliły się w LP.

 

Zaleski w swom artykule czuje się winny za taką sytuację. Wprowadzone konkursy na stanowiska stały się w pewnym momencie farsą, uzależnioną politycznie i poglądowo. Niestety nie przeforsowano rozwiązania, które uzależnia awans w LP na wyższe stanowisko, od przepracowania konkretnej ilości lat na szczeblu niższym.

 

 

Janusz Zaleski - doktor nauk leśnych, były nadleśniczy, zastępca dyrektora generalnego LP, podsekretarz stanu w Ministerstwie Środowiska, główny konserwator przyrody do 2014 roku. Ma 68 lat.

 

 

 

Źródło: Przegląd Leśniczy 10/2020

Fot. LP

 

 

 

Komentarze (1)
Zaloguj się lub zarejestruj, aby dodać komentarz.

Bernard Deus Dodano 11.12.2020

Tak było od dawna i Pan miał możliwość to przeciąć. Co się dziwić teraz na emeryturze? Dzisiaj nie tylko, że tak jest ale i komentarz dopisać może tylko emeryt.

Tak było od dawna i Pan miał możliwość to przeciąć. Co się dziwić teraz na emeryturze? Dzisiaj nie tylko, że tak jest ale i komentarz dopisać może tylko emeryt.

Dodaj odpowiedźX

© 2014 firmylesne.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja: DIFFERENCE