Kirdzik
xleasing
Informacje

Ekolodzy po raz trzeci zablokowali maszyny

Dodano: 08.06.2017

Aktywiści Greenpeace Polska oraz Fundacji Dzikiej Polski po raz trzeci zablokowali pracę maszyn leśnych w Puszczy Białowieskiej. Akcję przeprowadzono w miejscowości Czerlonka.

 

 

O świcie w nadleśnictwie Hajnówka, w okolicy wsi Czerlonka, rozpoczęła się trzecia w ciągu dwóch tygodni blokada ciężkiego sprzętu do masowego wycinania drzew.

 

Kilkunastu aktywistów i aktywistek Greenpeace i Dzikiej Polski zablokowało maszyny przed rozpoczęciem pracy w lesie. Rozwiesili transparenty z apelem o zaprzestanie wycinki Puszczy Białowieskiej i objęcie jej całej ochroną parku narodowego.

 

Jak twierdzi Greenpeace prowadzone prace leśne służyły między innymi usuwaniu martwych świerków, które według Komisji Europejskiej i ekspertów UNESCO powinny pozostać w Puszczy dla zapewnienia ciągłości procesów naturalnych.

 

Dzisiejszą (8 czerwca) akcję ekologów przeprowadzono na prośbę Lasów Państwowych - policja rozpoczęła przed południem próbę siłowego usunięcia aktywistów Greenpeace, Dzikiej Polski oraz przedstawicieli lokalnej ludności blokujących ciężki sprzęt do wycinki Puszczy Białowieskiej.

 

Jak podaje Greenpece w interwencji brały udział również osoby postronne – operatorzy maszyn  – nie przeszkoleni do tego typu działań.

 

Mimo siłowej interwencji policji część broniących Puszczy pozostaje na miejscu i kontynuuje protest.

 

 

Źródło: Fundacja Dzika Polska oraz Greenpeace Polska

 

 

 

Komentarze (0)
Zaloguj się lub zarejestruj, aby dodać komentarz.

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza.

© 2014 firmylesne.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja: DIFFERENCE