WBleasing
Informacje

Edward Siarka nowym wiceministrem odpowiedzialnym za leśnictwo

Dodano: 06.10.2020

W sobotę Ministerstwo Środowiska poinformowało, że poseł Solidarnej Polski Edward Siarka został powołany na stanowisko wiceministra środowiska i pełnomocnika rządu ds. leśnictwa i łowiectwa. Akt powołania wręczył Siarce minister środowiska Michał Woś.

 

 

- W nowej funkcji dla mnie, jako posła piątej już kadencji w Sejmie, będzie to nie tylko wyzywanie, ale i możliwość pokazania nowego spojrzenia, nowych pomysłów, które mam nadzieję, że uda się zrealizować - powiedział Siarka w filmie opublikowanym przez Solidarną Polskę na Twitterze.

 

Nowy wiceminister zapowiedział, że "na pewno taką kwestią, która wymaga uporządkowania i podjęcia decyzji jest kwestia Puszczy Białowieskiej". - Temat bardzo trudny, ale wydaje mi się, że musimy się zdecydować na jakąś wersję ratowania tego wyjątkowego dziedzictwa, jakim jest Puszcza, żeby to, co budowały pokolenia nie zostało zmarnowane - zaznaczył. Jego zdaniem kwestia ta jest "bardzo dużym wyzwaniem".

 

Edward Siarka to poseł na Sejm RP od pięciu kadencji, wcześniej samorządowiec, od ponad 20 lat działa w Małopolsce, podejmując aktywne działania na polu leśnictwa i łowiectwa. Członek władz wojewódzkich Ochotniczej Straży Pożarnej. Wiceprzewodniczący klubu parlamentarnego PiS jako przedstawiciel Solidarnej Polski.

 

 

Komentarze (0)
Zaloguj się lub zarejestruj, aby dodać komentarz.

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza.

© 2014 firmylesne.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja: DIFFERENCE