proml
Informacje

Czołowi producenci maszyn leśnych wstrzymują produkcję

Dodano: 06.04.2020

Na stronach internetowych kilku producentów maszyn leśnych znalazły się komunikaty o zatrzymaniu produkcji ze względu na wystąpienie pandemii koronawirusa.

 

 

Eco Log w krótkim komunikacie informuje, że ilość operacji prowadzonych w firmie zostaje ograniczona, wszystkie działy od produkcji i części zamiennych po wsparcie techniczne będą kontynuować działalność, ale na mniejszą skalę. Producent już zaznacza, że z pewnością nie dostarczy wszystkich maszyn w umówionych terminach, ale szczegóły uzgadniane będą bezpośrednio z nabywcami maszyn.

 

 

Komatsu podaje, że ze względu na brak dostaw komponentów do produkcji maszyn (metali) zatrzymuje produkcję maszyn w Umeå w Szwecji. Na razie decyzja zapadła na trzy tygodnie, po trzech tygodniach stopniowo linia produkcyjna ma zostać uruchamiana na nowo.

 

„Pandemia koronawirusa spowodowała, że ​​niektórzy z naszych dostawców zaprzestali produkcji, zmuszając nas do całkowitego wstrzymania linii produkcyjnej na trzy tygodnie, po których zamierzamy stopniowo zwiększać produkcję – mówi dyrektor operacyjny Jens Bengtsson z Komatsu Forest.

 

Inne środki, które podjęto, to rozwiązanie przez firmę umów o doradztwo i zwolnienie pracowników zatrudnionych na czas określony. Firma będzie nadal świadczyć usługi w zakresie, w jakim pozwalają na to ograniczenia na różnych rynkach.

 

 

Logset zaś podjął następujące decyzje: cały personel produkcyjny nie będzie pracował w kwietniu, część osób z personelu biurowego będzie pracowała w ograniczonych godzinach lub zdalnie. W kwietniu usługi posprzedażowe będą nadal działać w miejscowości Vanha Vaasa, w tym dostawy części zamiennych oraz zdalny dealer i biuro obsługa klienta.

 

Na chwilę obecną Logset planuje wznowienie produkcji i dostaw od 4 maja 2020 roku. Jak będzie w rzeczywistości – nie wiadomo…

 

 

 

Więcej informacji dotyczących wpływu koronawirusa na branżę leśną znajdziesz w serwisie specjalnym - klikając w poniższy link:

KORONAWIRUS W LESIE - SERWIS SPECJALNY

http://firmylesne.pl/lista/informacje/pokaz/koronawirus_w_lesie_-_serwis_specjalny,4341

 

 

 

 

Komentarze (0)
Zaloguj się lub zarejestruj, aby dodać komentarz.

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza.

© 2014 firmylesne.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja: DIFFERENCE