stihl
Informacje

Czechy. Policja stosuje aplikację mobilną Lesy CR

Dodano: 03.02.2021

Każdy ładunek drewna z Lesów CR jest rejestrowane w specjalnej aplikacji mobilnej. Dane dostępne są dla czeskiej policji, co ma zapobiegać kradzieżom drewna.

 

 

W dobie klęski wywołanej gradacją kornika drukarza, transport drewna u naszych południowych sąsiadów jest bardzo natężony. Czeska policja musi również kontrolować, czy transportowane drewno nie pochodzi z nielegalnego źródła, bądź kradzieży.

 

W związku z takim stanem rzeczy, Lesy ČR uruchomiły aplikację mobilną i udostępniły ją policji.

 

„Około 10 procent całej masy drewna, która jest obecnie transportowana po drogach pochodzi z naszych lasów państwowych. Chcemy chronić ten majątek i zapewnić bezpieczny transport całego ładunku do klienta ” - powiedział Josef Vojáček, Dyrektor Generalny Lasów Republiki Czeskiej.

 

Jak działa aplikacja? Podczas załadunku do aplikacji mobilnej wprowadzane są wszystkie dane dotyczące ładunku i trasy ciężarówki. Załączone zdjęcie dokumentuje załadowany zestaw. Podczas kontroli drogowej policja porównuje stan rzeczywisty z informacjami z aplikacji, czyli czy ładunek jest kompletny i ciężarówka porusza się po wyznaczonej trasie.

 

Prezes policji Jan Švejdar dodaje: „Od dawna mamy do czynienia z kradzieżami drewna w całych Czechach. To prawdziwy problem, który bezpośrednio dotyka nas wszystkich, ponieważ w wielu przypadkach jest to własność państwowa. Jest to jeden z powodów, dla których policja drogowa kontroluje ciężarówki przewożące drewno. Wszelkie ulepszenia techniczne w zakresie istniejących zasobów są pożądanym krokiem naprzód, dzięki któremu zwalczanie tej przestępczości będzie skuteczniejsze ”.

 

 

 

 

Źródło: silvarium.cz, Lesy ČR

 

 

 

Komentarze (0)
Zaloguj się lub zarejestruj, aby dodać komentarz.

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza.

© 2014 firmylesne.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja: DIFFERENCE