tex-star
WBleasing
farma x-mas
Informacje

Cietrzewisko 2016

Dodano: 13.07.2016

Zawody "Majster Drwal" 20 i 21 sierpnia br. W Koszęcinie na Śląsku podczas 7 edycji "Cietrzewiska"

Zmagania drwali, koncerty muzyczne i występy kabaretowe będą atrakcjami VIII Pikniku Leśno-Łowieckiego „Cietrzewisko”. Impreza odbędzie się 20-21 sierpnia br. w śląskim Koszęcinie. W sobotę 20 sierpnia odbędzie się pierwsza część Śląskich Mistrzostw Drwali „Majster Drwal”.

 

Wystartuje w nich 32 zawodników z pięciu krajów: Polski, Czech, Słowacji, Niemiec i Francji. Drwale będą rywalizować na terenie Kompleksu Pałacowo-Parkowego w Koszęcinie, gdzie mieści się siedziba Zespołu Pieśni i Tańca Śląsk.

 

Konkurencje, w których będą się zmagali pierwszego dnia to: zmiana łańcucha na czas, przerzynka precyzyjna (na dokładność), oraz przerzynka kombinowana, ścinka kłód na placu, a także sztafeta drwali, podczas której zawodnicy z drużyny muszą przełupać wałki za pomocą siekiery (ta konkurencja również odbywa się na mistrzostwach świata).

 

Sztafeta będzie pierwszą z dwóch dodatkowych konkurencji „Majster Drwala”.

 

Druga dodatkowa konkurencja będzie trwać w ciągu całego Cietrzewiska – drwale będą wykonywali rzeźby w drewnie, z których najpiękniejsze zostaną nagrodzone. Liczą się zastosowane techniki i przede wszystkim efekt końcowy.

 

W niedzielę 21 sierpnia, w drugim dniu imprezy odbędzie się finał śląskich mistrzostw, gdzie drwale powalczą w konkurencji okrzesywania kłód.

 

 

Patronat nad imprezą objęła GAZETA LEŚNA i portal FIRMYLESNE.pl.

 

Zobacz film z mistrzostw w 2014 roku:

 

Komentarze (0)
Zaloguj się lub zarejestruj, aby dodać komentarz.

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza.

© 2014 firmylesne.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja: DIFFERENCE